10 miejsc na TOP RANDKĘ w Nowym Jorku

Jesteś w Nowym Jorku i nie wiesz, dokąd ją zabrać? A może wolisz, żeby to onCiebie zaprosił - najlepiej w jakieś wyjątkowe miejsce?...

W Nowym Yorku barów są setki, jeśli nie tysiące. Za dużo żeby zdecydować się nawet Top 10, więc skupię się na mojej osobistej Top 3 w trzech kategoriach.

TOP Rooftop Bars

Zacznę od tzw. rooftop bars - barów na szczytach budynków. Mówimy przecież o Nowym Jorku, a co może być lepszego niż wieczorny drink, głośna muzyka, przepełnieni energią goście oraz.. rozmigotany światłami Manhattan który masz pod stopami?

1. Le Bain & Rooftop - hotel The Standard

foto: Le Bain & Rooftop - The Standard

foto: Le Bain & Rooftop - The Standard

na szczycie wciąż popularnego hotelu Standard w, z dnia na dzień coraz bardziej popularnej, okolicy parku HighLine.
Le Bain, 848 Washington St, New York, NY 10014,
www.standardculture.com/lebain.

2. Penthouse808

foto: Penthouse808

foto: Penthouse808

musisz wziąć taksówkę, bo bar mieści się na szczycie hotelu Ravel w Long Island City na Queensie. Nagroda za wysiłek? Porażający wręcz widok na panoramę Manhattanu. Jak z pocztówki, jak ze snu, jak z marzenia. Marzenia się spełniają, prawda? No - to w tym miejscu poczujesz to, usłyszysz i zobaczysz.
Penthouse808, 8-08 Queens Plaza S, Long Island City, NY 11101,www.penthouse808rooftop.com.

3. Rooftop Lounge, Pod 39 Hotel

foto: The Pod Hotel

foto: The Pod Hotel

Oczywiście każdy może mieć swoją propozycję na trzecie miejsce na tej bardzo krótkiej liście, ale osobiście uważam, że: samo serce Manhattanu, zapierające dech w piersiach widoki, wysoko - 17. piętro, na które trzeba wjechać szklaną windą, ciekawa aranżacja bo łuki, zakątki i zakamarki oraz w sumie niezbyt drogo.
Pod 39 Rooftop Lounge, 145 E 39th St, New York, NY 10016
www.thepodhotel.com/pod-hotel-entertainment

4. Art Roof Garden Café, Metropolitan Museum of Art

foto: Marek Rygielski

foto: Marek Rygielski

Nie sposób w tej kategorii nie wymienić Art Roof Garden Café na dachu muzeum Metropolitan przy Piątej Alei. Oprócz zapierającego dech w piersiach widoku na Central Park i wieżowce Midtown, zawsze jest tam jakaś instalacja sztuki nowoczesnej. To nie jest typowy bar - z reguły muzeum jest przecież otwarte tylko do 5 po południu, więc wieczorem da się tam tylko wejść w letnie* piątki i soboty. * Napisałem "letnie" bo bar jest otwarty od wczesnego maja do końca października - no i dobrze, bo tym bardziej unikalne miejsce.
Roof Garden Café and Martini Bar, 1000 5th Ave #5, New York, NY 10028,
www.metmuseum.org

TOP Kluby

5. The 40/40 Club

foto: the4040club

foto: the4040club

tuż przy Madison Square Park na 25 ulicy przy Broadway i Piątej Alei. A to dlatego, że jego założycielem jest gwiazda hip-hopu, Jay-Z. To tak zwany Sports Bar - kategoria bardzo popularna w Stanach i samym Nowym Jorku ale również miejsce, w którym będziesz mieć sporą szansę trafić na jakąś gwiazdę show-biznesu.
The 40/40 Club, 6 W 25th St, New York, NY 10010
www.the4040club.com

6. 1 Oak

foto: 1 Oak/facebook

foto: 1 Oak/facebook

w Chelsea. Pozwól, że posłużę się krótkim opisem, który zdaje się idealnie pasować do tego miejsca: ciepło wyposażony klub, którego wnikliwi bramkarze na wejściu doskonale odzwierciedlają jego pełną gwiazd klientelę.
1 Oak, 453 W 17th St #1, New York, NY 10011
1oaknyc.com

TOP Miejsca bardzo nietypowe

Na koniec - trzy bardzo nietypowe bary, które koniecznie trzeba "odkryć" przy okazji najbliższej wizyty w Nowym Jorku

7. Please Don’t Tell/PDT

foto: Pls Don't Tell

foto: Pls Don't Tell

na East Village wygląda jak żywy hołd złożony czasom prohibicji. Wejdź do niewielkiej knajpki z hotdogami 'Crif Dogs' przy 113 St Marks Pl. W środku zobaczysz budkę telefoniczną. Wybierz numer 1 na tarczy telefonu i zobaczysz jak otwierają się drzwi... Aha - wieczorami, a zwłaszcza w weekendy, warto jednak zrobić rezerwację.
113 St Marks Pl, New York, NY 10009
www.pdtnyc.com

8. Zenkichi

foto:  Zenkichi/Facebook

foto: Zenkichi/Facebook

na Williamsburgu wymieniam dlatego, że prawdopodobnie tak czy inaczej zechcesz odwiedzić tę część Brooklynu. Bardzo uważaj, bo łatwo przeoczyć - dyskretne zielone drzwi, w wyłożonej drewnem ścianie) z numerem 77. W środku restauracja japońska z doskonałą sake, przyciemnionymi wnętrzami i stolikami zapewniającymi dużą prywatność. Doskonałe miejsce na randkę.
77 N 6th St, Brooklyn, NY 11211
www.zenkichi.com

9. Freemans

`foto: Freemans, Hungry for Design/Twitter

foto: Freemans, Hungry for Design/Twitter

nieznana nawet najbardziej brodatym hipsterom Freemans na Lower East Side na Manhattanie przypomina klub dla brytyjskich gentelmanów z końca XIX wieku. Wejście wygląda jakbyś chciała komuś wejść do mieszkania, ale w środku całkiem spory bar. Ceniony również za dobre jedzenie.
191 Chrystie Street #2F, New York, NY 10002
www.freemansrestaurant.com

10. Placeinvaders

foto: PlaceInvaders

foto: PlaceInvaders

Na koniec jeszcze o czymś super nietypowym. Kilka lat temu moja znajoma, do spółki ze swoim partnerem, założyła grupę PlaceInvaders. To nie jest jedno miejsce, to nie restauracja. Idea polega na tym, aby połączyć doskonałe jedzenie z unikalnymi, tak jest - unikalnymi nawet jak na Nowy Jork, miejscami. Spotkania organizowane są więc - w prywatnych mieszkaniach. W dodatku - często bez wiedzy właściciela! Może więc to być jakiś Penthouse na Brooklynie, albo ultraluksusowy apartament na Manhattanie - wygląda to tak jakby organizatorom przyświecała idea "zero kompromisów" - warto się więc zapisać na listę i cierpliwie czekać, aż przyjdzie zaproszenie ma imprezę, która jest tajna aż do momentu na kilka godzin przed rozpoczęciem. Ceny zróżnicowane, od $80 do $200 za osobę. x.placeinvaders.co

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.