21 darmowych atrakcji w Nowym Jorku

Jako jedno z najdroższych miast na świecie (ale nie najdroższe, ha!), NYC może być dość trudnym miejsce, by cieszyć i bawić się tu tanio … no chyba, że masz tę listę 21 darmowych rzeczy do zrobienia, w tym przypadku to proste!

1. Piątkowe wieczory w MoMA

Foto: Howard Stanbury/flickr

Foto: Howard Stanbury/flickr

Wstęp wolny jak w każdy piątek od 4 pm do czasu zamknięcia (czyli do godz. 20:00), MoMa pozwala rozkoszować się jednym z najlepszych na świecie muzeum sztuki za darmo.

2. Socrates Sculpture Park

Socrates Sculpture Park na Queensie jest czynny cały rok możesz tam obejrzeć wiele innowacyjnych instalacji artystycznych w połączeniu z niesamowitym widokiem na nabrzeże. Plus mają tam basen na podwórku.

3. New York Public Library

Foto: Diliff/wiki

Foto: Diliff/wiki

Czy kojarzysz ten ogromny, przepiękny budynek na tyłach Bryant Park? Oczywiście, że tak, przecież jest o nim w każdym przewodniku, a 80% turystów z całego świata czuje sie zobowiązanych zrobić sobie zdjęcie na schodach oraz drugie - z kamiennymi lwami. Cóż, okazuje się, że można nawet wejść do środka, wziąć sobie do czytania starą książkę lub po prostu skorzystać z darmowego internetu. I używać ich bezpłatne WiFi za darmo, oczywiście. Mówię poważnie.

4. Poćwicz z Shape Up NYC

Siłownia zbyt droga dla Ciebie? Oczywiście, że tak! Na szczęście jest na swiecie Shape Up NYC, który pozwoli Ci na bezpłatne zajęcia fitness, prowadzone każdego dnia w tygodniu, w każdej z pięciu różnych dzielnic całego miasta. Och, co jest? Jesteś zajęta? Myślę, że warto znaleźć czas, żeby chociaż raz spróbować poćwiczyć w tak wspaniałym miejscu jakim jest New York City.

5. Słuchaj muzyki w Arthur’s Tavern

Możliwe chyba tylko w Nowym Jorku. Od 1957 roku w Arthur's Tavern odbywają się jedne z najlepszych w miescie koncertów muzyki jazzowej i bluesa. Co noc bezpłatny wstęp, abyś mogła posłuchać swojej ulubionej muzyki na żywo i w świetnym towarzystwie. Czysty relaks za darmo, choć pewnie wypadałoby zamówić przynajmniej jednego drinka?....

6. Wtorek w Brooklyn Botanic Garden

Kto by nie chciał włóczyć się za darmo po wspaniałych ogrodach? Sądzę, że i tak zwiedzasz NYC, więc przypuszczam, że to idealne miejsce dla Ciebie. Soboty od 10:00-12:00 są zwykle za darmo, też.

7. Środa w Bronx Zoo

Foto: Anagoria/wiki

Foto: Anagoria/wiki

Darowizna jest sugerowana, ale nie przymusowa, więc nie musisz bulić za wejście (po prostu byłoby w miłym geście, wrzucić chociaż dolca, żeby wstydu nie było). Wstęp do największego nowojorskiego zoo jest darmowy, jest tu prawie 4000 zwierząt na 1 072 408 m2 powierzchni, jest tu mnóstwo do zobaczenia.

8. W czwartek galerie na Chelsea

Potrzebujesz nowego dzieła sztuki do swojego loftu na Soho? Nie sądzę (tylko tu zwiedzasz, i ma być za darmo, pamiętasz?) – ale to nie ma znaczenia, bo zawsze możesz nacieszyć oko darmową sztuką i ugasić pragnienie darmowym winem. Sama lub w silnej grupie miłośników darmowej sztuki, taniego wina i chudych kanapek jeśli zapiszesz się naThursday Night Gallery Hop Meetup.

9. Rockwood Music Hall

Prawie każdy koncert w tym miejscu na Lower East Side jest darmowy, a muzyka jest zawsze całkiem niezła.

10. Big Nose Full Body – degustacja wina

Kolejne darmowe miejsce – i darmowy alkohol! Big Nose Full Body oferuje darmowe degustacje win w niektóre soboty. Wina z różnych regionów. Masz wybór ponad 300 win.

11. Wtorkowe noce w Bierkraft

Foto: Tim Dobson/flickr

Foto: Tim Dobson/flickr

Ciesz się bezpłatną degustacją piwa w królestwie piwa na Brooklynie. Co wtorek o godzinie 19:00.

12. Tonight Show z Jimmy Fallon

Oglądanie tego zabawnego facet w telewizji jest nie kosztuje nic, tak samo jak uczestnictwo w programie na żywo. Musisz zaplanować to wcześniej, ponieważ darmowe bilety na następny miesiąc są wydawane w pierwszym tygodniu poprzedniego miesiąca (czyli bilety na grudzień wydawane są w pierwszym tygodniu listopada). Najlepiej sprawdzać te informacje na stronie tonightshowtix.com.

13. Sobotnie popołudnie w Guggenheimie

Ta słynna spirala w jednym z najbardziej znanych muzeów New York, oczywiście ļ (chociaż darowizna jest mile widziana, jaki miły gest!) Wejście w każdą sobotę już od 17:45.

14. Le Parker Meridien Gingerbread Extravaganza

Nie jest to dobre miejsce, aby przyjść tu na głodniaka, ale zobaczyć wszystkie znane zabytki Nowego Jorku: w postaci pierników jest naprawdę niesamowite ... całkowicie i absolutnie pyszne, po prostu niebo w gębie.

15. Idź na sanki

Poczekaj do zimy, znajdź park (jest ich więcej niż myślisz) z górką, wystarczy kopiec śniegu, a następnie weź pokrywę kosza lub deskę surfingową i jazda w dół z górki na pazurki. Za darmo! Tylko w Ameryce możesz zobaczyć coś takiego.

16. Wtorki i soboty w Wave Hill

Foto: Joshua Bright/Wave Hill

Foto: Joshua Bright/Wave Hill

Ogromny publiczny ogród w Bronx - Wave Hill oferuje mnóstwo darmowych rzeczy, w tym okazałym ogrodzie takich jak: warsztaty artystyczne, wystawy i Wave Hill House zamieszkały przez Marka Twaina i Teddy Roosevelta. Dobra wiadomość od 9:00 do 12:00 we wtorki i soboty wstęp jest darmowy.

17. Upright Citizens Brigade

Jej absolwenci to Jerry Seinfeld i Woody Allen. Zdecydowanie warto odwiedzić ten klub komediowy. Większość przedstawień kosztuje 5-10 USD, ale niektóre są darmowe, zwłaszcza jeśli jesteś studentem UCB.

18. Piątkowe popołudnie w New York Aquarium

Oczywiście darowizny są sugerowane, ale w piątki od godz.15:00 do zamknięcia New York Aquarium oferuje bezpłatny wstęp, a więc możesz zwiedzać i oglądać zwierzaki za darmo.

19. Przeglądaj Christie’s Auction House

Dom aukcyjny Christie prezentuje przedmioty, dobra, które będą brały udział w nadchodzącej sprzedaży kilka dni przed licytacją, dzięki czemu można zobaczyć z bliska dzieła znanych np. Picasso bez konieczności płacenia za dzieło sztuki.

20. Bezpłatny letni cykl koncertów

Darmowa muzyka od Bronxu aż po Brooklyn przez całe lato - sprawdź ubiegłoroczny kalendarz wydarzeń, np. co się działo w Central Parku.

21. Big Apple Greeter

Jesteś ciekawa scen muzycznych z East Village i architektury na Upper West Side? Dołącz do Big Apple Greeter. Nowojorczyk z krwi i kości opowie Ci o wszystkim i oprowadzi po swojej ulubionej dzielnicy, bezpłatnie oczywiście.

1 comment

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.