szekspir w central parku

Jak zdobyć bilety na Szekspira w Central Parku - 5 sposobów

Najlepsze w Nowym Jorku deale na rozrywkę, imprezy sportowe, koncerty, spa i inne są tutaj


Co roku jedną z najciekawszych letnich atrakcji w Nowym Jorku są przedstawienia Szekspira w teatrze Delacorte w Central Parku. Przedstawienia zaczynają się pod koniec maja i trwają do końca sierpnia/początku września.

Jak co roku będą wystawiane dwie sztuki. W sezonie 2015 to:

Burza
27 maja - 5 lipca
Wszystkie przedstawienia o godzinie 8pm.

Cymbelin
23 czerwca - 23 sierpnia
Wszystkie przedstawienia o godzinie 8pm.

Pełny program na stronie publictheater.org.

Bilety są za za darmo ale chętnych na nie jest wielu, więc wcale nie tak łatwo tam się dostać. Jest pięć sposobów, aby je zdobyć:

Bilety na Szekspira w Central Parku - kolejka

Bezpłatne bilety (limit: 2 na osobę) rozdawane są w dniu przedstawienia przed teatrem Delacorte od godziny 12 w południe.

To najpewniejszy sposób pod warunkiem, że przyjdziesz bardzo wcześnie. Central Park otwierają o 6 rano - za pierwszym razem przyszedłem na miejsce jakiś kwadrans po i okazało się, że w kolejce przede mną jest już ponad setka ludzi. Okazuje się, że ci, którym najbardziej zależy, ustawiają się w kolejce jeszcze wcześniej, przy wejściu do parku od alei Central Park West.

Dwa razy przyszedłem około godziny 10-11. Kolejka była wtedy baaaardzo długa, ale udało się. Jednak pamiętaj, że im później przyjdziesz tym mniejszą masz szansę na bilet.

Kilka słów o kolejce:

  • To najpewniejszy, choć dosyć uciążliwy, sposób zdobycia biletów.
  • Obowiązuje absolutny zakaz opuszczania kolejki (z wyjątkiem np. wyjścia do toalety) oraz wpuszczania osób, które przyjdą później - za obydwie sprawy można z kolejki wylecieć (widziałem kilka takich sytuacji). Kolejka jest bardzo dobrze pilnowana przez pracowników teatru.
  • Przygotuj się na spędzenie ładnych paru godzin w Central Parku: jakiś koc, książka, dużo muzyki no i w jakiś ogóle plan, co przez tyle czasu będziesz robić.
  • Zabierz wodę i jedzenie. Przekąski można kupić w budkach, które pojawiają się w park około 10 rano, można też zamówić jedzenie z pobliskiej restauracji z dostawą do kolejki.
  • Im gorsza prognoza pogody na wieczór, tym mniej chętnych. Owszem, zdarza się, że z powodu ulewnego deszczu odwołają przedstawienie (raz mi się to przytrafiło), ale z reguły nie ma takiego problemu. No ale jeśli faktycznie odwołają przedstawienie, to bilety przepadną.
  • Jest jeszcze szansa, choć niewielka, że będą jakieś nieodebrane bilety tuż przed przedstawieniem.

Bilety na Szekspira w Central Parku - loteria on-line.

W dni przedstawień można zgłosić się w loterii rejestrując się na stronie shakespeareinthepark.org. Rejestrować się można od północy do 12 w południe, a wyniki sprawdza się po godzinie  12 w południe. Przed zgłoszeniem do losowania należy stworzyć swój profil. Wygrane bilety odbiera się w kasie teatru (trzeba mieć przy sobie ID z takimi samymi danymi, jak były wpisane podczas rejestracji do loterii) między 5 a 7 wieczorem.

Każdego dnia trzeba zgłosić się do loterii od nowa.

Szanse na wygraną jakieś są (mi udało się raz czy dwa) choć ten sposób wymaga czasu i cierpliwości.

Bilety na Szekspira w Central Parku - loteria osobista

W dniu przedstawienia trzeba zarejestrować się w lobby The Public Theater, przy 425 Lafayette Street na Astor Place. Początek rejestracji o 11:30 rano a losowanie o 12 w południe. Każda osoba może wylosować dwa vouchery, które potem należy wymienić na bilety w kasie teatru w Central Parku (między 5 a 7 wieczorem).

Vouchery

W wybrane dni w określonych miejscach we wszystkich pięciu dzielnicach Nowego Jorku, rozdawane są vouchery, które w dniu przedstawienia należy wymienić na bilety w kasie teatru (między 5 a 7 wieczorem). Każdy może dostać maksymalnie dwa vouchery. Lista miejsc i daty są tutaj.

$200

Jeśli złożysz donację na teatr (to organizacja non-profit) to dostaniesz 1 miejsce dla VIPów na wybrane przedstawienie (liczba takich miejsc jest ograniczona). 2 bilety przysługują tym, którzy złożą donację w wysokości $400.


P.S. najlepsze w Nowym Jorku deale na rozrywkę, imprezy sportowe, koncerty, spa i inne są tutaj: nojork.us/NYCDailyPics


foto: Photograph: Joseph Moran, Shakespeare in the Park

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.