Go Airlink - dojazd minivanem z lotniska do Nowego Jorku

Dojazd z lotniska Newark

mikrobusem: między lotniskiem Newark a większością adresów (hotele, mieszkania) na Manhattanie kursują 11-osobowe minivany Go Airlink. Cena za przejazd wynosi $21.00 od osoby i jest o wiele niższa niż koszt taksówki a komfort dużo lepszy niż jazda pociągiem i metrem. Bilety najlepiej zamówić przez internet na stronie Airlink NYC (sprzedawane na miejscu są droższe) i w domu wydrukować potwierdzenie, które przyszło e-mailem. Po przylocie należy zejść na dół do Ground Transportation Desk i pokazać przedstawicielowi Go Airlink wydruk biletu.

pociągiem: po lotnisku jeździ napowietrzna kolejka AirTrain. Podróż między terminalami jest bezpłatna. Z kolejki można się przesiąść do pociągu jadącego na Manhattan. Linia NJ Transit zawiezie na dworzec kolejowy Penn Station (34 ulica i 8 aleja) a kolejka PATH - do stacji 33rd Street lub World Trade Center na Manhattanie. Przejazd do Penn Station trwa około 30 minut i kosztuje $12.50. Kolejką PATH do World Trade Center jedzie się 40 minut, bilet kosztuje $10. Dojazd do stacji 33rd Street jest o 20 minut dłuższy i kosztuje $12.50

autobusem: Newark Airport Express dojazd z lotniska Newark na jeden z kilku przystanków przy 42 ulicy. Bilet w jedną stronę kosztuje $15. Autobusy kursują co 15 minut (w nocy - co 30 minut).

taksówką: za przejazd taksówką z lotniska Newark na Manhattan płaci się według licznika. Cena za przejazd wynosi, w zależności od celu podróży, od 50 do 75 dolarów. Do tego należy doliczyć podatek, napiwek, opłatę za tunel i ew. $5 dopłaty za podróż w godzinie szczytu. Jeśli kierowca będzie musiał pomóc zapakować do bagażnika większy bagaż - należy liczyć się z dodatkową dopłatą. Do taksówki zmieszczą się 4 osoby.
Za przejazd taksówką z Manhattanu na lotnisko Newark opłata wynosi około 75 dolarów + napiwek + opłata za tunel (w dwie strony) + $15 dolarów podatku za wjazd nowojorskiej taksówki na lotnisko.

limuzyną: limuzynę można zarezerwować z Polski przez internet. Przy zamawianiu podaje się numer telefonu kontaktowego (może być zagraniczny) oraz dane lotu, którym przylatujemy. Na lotnisku kierowca sam skontaktuje się z nami. Najczęściej używane są samochody Lincoln Continental. Ceny: $100 za limuzynę 4-osobową, $140 za 6-osobowy SUV, $150 za stretch limo 8-osobową i $180 za stretch limo 10-osobową. (kliknij tutaj by sprawdzić ceny i zrobić rezerwację)

Na oficjalnej stronie lotniska Newark znajdziesz też dużo praktycznych informacji dotyczących poruszania się po lotnisku oraz sposobów dojazdu do innych części miasta.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.