Tenement Museum

Ocena redakcji7.3

Tenement Museum New York City
97 Orchard St, New York, NY 10002
www.tenement.org
Godziny otwarcia: sprawdź kalendarz na stronie muzeum
 
Cena: $25 (dorośli)

7.3
Reader Rating: (0 Rates)0

W Tenement Museum przedstawiona jest historia budynku przy Orchard Street na Lower East Side. Wybudowany w 1863 roku był mieszkaniem dla prawie 7 tysięcy nowojorskich imigrantów.

Odwiedź to muzeum jeśli chcesz zobaczyć, jak żyli biedni imigrancji w drugiej połowie XIX i na początku XX wieku. Ciasne mieszkania, w których żyło po kilkanaście osób, warunki najgorsze, jakie można sobie wyobrazić (brak wody, lampy naftowe) i widoki, które teraz widać tylko na historycznych zdjęciach.

Budynek został opuszczony w 1935 roku i wycieczka oprowadzana jest zarówno po miejscach, których od tego czasu w ogóle nie zmieniono jak i po mieszkaniach urządzonych by pokazywały życie w różnych okresach. Jedno z mieszkań pokazuje jak wyglądał niegdydzisiejszy warsztat pracy chałupniczej.

Mimo, że to już historia, budynek przypomina wiele kamienic czynszowych, które wciąż działają w Nowym Jorku. Wąskie, po cztery mieszkania na piętrze - jeśli nie masz znajomych w Nowym Jorku to Tenement Museum jest okazja, by zobaczyć na jak małej powierzchni wciąż tu się żyje.

Zwiedzanie muzeum możliwe jest tylko pod opieką przewodnika. Wycieczki trwają około 1.5 godziny. Muzeum organizuje też wycieczki po historycznych miejscach Lower East Side., zwiedzanie wieczorne, imprezy specjalne i degustacje jedzenia z przełomu XIX i XX wieku.

Tenement Museum – co warto wiedzieć:

  • Na stronie internetowej Tenement Museum znajdziesz dużo materiałów: zdjęcia, filmy więc możesz wcześniej zdecydować, czy chcesz je odwiedzić
  • Najlepiej kupić bilety z wyprzedzeniem (przez internet)
  • Bilety na ten sam dzień można kupić w kasie na dole (unikniesz wtedy dopłaty $2.50 za kupowanie przez internet) ale nigdy nie ma gwarancji, że będą dostępne
  • Zwiedzanie tylko z przewodnikiem
  • Sporo wąskich schodów
  • Można, a nawet powinno się mieć ze soba butelkę wody (inne napoje są zabronione). W budynku jest duszno i gorąco, nie ma klimatyzacji.
  • Z wyjatkiem pierwszych piatków miesiąca w Tenement Museum nie można robić zdjęć
  • W sklepiku przy 108 Orchard Street znajdziesz bardzo unikalne pamiątki z Nowego Jorku

Tenement Museum
97 Orchard St, New York, NY 10002
www.tenement.org

Godziny otwarcia: sprawdź kalendarz na stronie muzeum

Cena: $25 (dorośli)

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.