Numery telefonów w Nowym Jorku

Nowy Jork ma kilka numerów kierunkowych: Manhattan ma najczęściej 212, nowsze telefony na Manhattanie mają kierunkowy 646.

Inne dzielnice (Queens, Bronx, Brooklyn i Staten Island) mają najczęściej numer kierunkowy 718 lub, czasami, nowy 347. 917 to kierunkowy komórek w Nowym Jorku.

Telefony komórkowe w Nowym Jorku mają najczęściej numer kierunkowy 917. Nie ma znaczenia (a więc inaczej niż w Polsce), jakiego operatora jest komórka. Komórki w Nowym Jorku mogą również mieć numer kierunkowy 646 (bardzo rzadko 212) lub 718 - wybór numeru kierunkowego w komórce zależy bowiem od klienta.

Dzwoniąc, czy to z budki, czy z telefonu zawsze trzeba wybrać numer kierunkowy (nawet jeśli dwonimy pod numer z takim samym kierunkowym). Wyjście na "międzymiastową" uzyskuje się po naciśnięciu cyfry 1. Na przykład: 1 212 555 6676.

Telefony międzynarodowe należy zacząć od cyfr 011 a potem podać numer kierunkowy kraju. Tak więc dzwoniąc do Polski trzeba wykręcić: 011 48 22 555 9099. Jak podać numer telefonu dzwoniąć przez kartę telefoniczną: powie automat od karty.

Jeśli używa się karty telefonicznej Pingo, koszty rozmowy telefonicznej z Polski do USA wynoszą ok. 1.8 centa (9 groszy) za minutę.

Książki telefoniczne

Jest kilka spisów - książek telefonicznych. Nie wszystkie są aktualne oraz nie wszystkie mają pełne dane. W Ameryce rozpętała się mała burza i dyskusja na temat prywatności (którą Amerykanie cenią sobie bardzo), tak więc sporo numerów jest albo zastrzeżonych albo - usuniętych z publicznych baz danych.

Czasami usunąć swoje dane ze spisu jest trochę trudno a także: różne serwisy mają swoje dane w osobnych bazach: można więc poszukać numeru/adresu danej osoby w kilku miejscach. Same wyszukiwarki adresów i telefonów - w ciągu ostatnich kilku lat zmieniły sposób dostępu tak więc obecnie jest trochę trudniej znaleźć osobę i jej adres.

google: w wyszukiwarkę należy wpisać imię, nazwisko i adres osoby. Można też wpisać numer telefonu (pamiętać o kierunkowym). Jeśli google ma dane: wyświetli je na samej górze (przed wynikiami zwykłego wyszukiwania). Baza google jest coraz mniejsza: bardzo dużo osób żąda usunięcia swoich danych teleadresowych z tej wyszukiwarki.

superpages - to kilka baz danych. Po pierwsze - baza firm (tzw. Yellow Pages), po drugie: książka telefoniczna osób prywatnych (tzw. White Pages albo People Search - link w ramce po lewej stronie) oraz - wyszukiwarka telefonów komórkowych (Mobile Search - link u góry po prawej). Jest też Reverse Lookup - czyli wyszukiwanie danych po numerze telefonu (trzeba wejść w People Search, Reverse Lookup będzie w pasku po lewej, u góry).

US Search - dla szczególnie upartych są wyspecjalizowane serwisy gromadzące informacje z danych publicznych. Usunąć całkowicie z takich baz swoje dane jest dosyć trudno.

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.