Muzeum Guggenheima. Foto: Guggenheim Museum

Guggenheim Membership taniej o $10

5 rano w Nowym Jorku. Zupełnie przypadkowo przeglądam stronę muzeum Guggenheima i nagle wyskakuje okienko "Daj w prezencie komuś lub sobie - karta członkowska Guggenheima taniej o $10".

gift.guggenheim.org/giftdiscount.php

Indywidualna karta kosztuje teraz $65 zamiast normalnych $75, Podwójna - $115 zamiast $125. Ile to potrwa? NIe napisane, ale myślę, że do końca roku.

Podjęcie decyzji zajęło mi 10 sekund. Złożenie zamówienia - około minuty.

Bo ręce się trzęsły z emocji!

Od teraz, przez cały rok będę mógł za darmo i bez kolejek wchodzić do swojego ulubionego muzeum w Nowym Jorku.

A jeśli los mnie zaniesie do Bilbao lub Wenecji - pierwsze kroki skieruję do tamtejszych oddziałów Guggenheima - bo bez kolejek i za darmo

Owszem, do muzeum da się wejść za darmo, jednak przeszkodą są ogromne kolejki, których w NY nienawidzę, A do Guggenheima warto wpaść częściej niż dwa razy do roku - często zmieniane wystawy są nieziemskie, i samo miejsce jest nieziemskie.

Ale jest jeszcze jedna tajemnica tego muzeum: Art After Dark - specjalne imprezy rozpoczynające się o 9 wieczorem i trwające do północy. Raz w na jakiś czas muzeum Guggenheima zamienia się w ogromny, głośny i jak nie z tego świata klub - z drinkami, DJ-ami i bezpłatnym wstępem dla posiadaczy karty członkowskiej.

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.