Mieszkanie do wynajęcia Nowy Jork. Foto: Marek Rygielski

Najlepszy sposób na wynajęcie mieszkania w Nowym Jorku

Zdaję sobie sprawę, że ceny hoteli w Nowym Jorku są bardzo wysokie, więc ludzie szukają czegoś taniej. Jednak korzystanie z Craigslist- to ogromne ryzyko i chciałbym ostrzec wszystkich, bo przecież nie każdy wpadnie na pomysł, żeby zapytać.....

Zacznijmy od e-maila, którego dostałem dzisiaj od Ani:

"Niestety jak zapewne doskonale wiecie hotele są strasznie drogie, nawiązałam więc przez "craigs list" kontakt z kilkoma osobami prywatnie podnajmującymi mieszkania. Trochę się jednak obawiam oszustów i sytuacji kiedy przyjeżdżam pod wskazany adres a tu ani mieszkania ani pieniędzy (zadatek i depozyt trzeba zapłacić przy rezerwacji) Może moglibyście mi polecić kogoś godnego zaufania kto ma mieszkanie do wynajęcia."

Otóż absolutnie, pod żadnym pozorem nie korzystaj z Craigslist! Żądanie zadatku lub depozytu przy robieniu "rezerwacji" na milę pachnie oszustwem i nawet właściciele Craigslist nie mają co do tego żadnych wątpliwości.

Dużo bezpieczniej jest korzystać z serwisu www.airbnb.com. W całym Nowym Jorku jest w nim kilka tysięcy ofert mieszkań a na Manhattanie (to najlepsza dzielnica): prawie dwa tysiące. Ceny zróżnicowane- od kilkudziesięciu dolarów za pokój do $150-$200 za całe mieszkanie.

Niedrogie mogą też być niektóre hostele. Spis najwyżej ocenianych publikujemy tutaj. Przy okazji hosteli: przy ich szukaniu warto korzystać z oficjalnych serwisów, gdyż co roku powtarza się to samo: urzędnicy miejscy robią naloty na nielegalne hostele (w Nowym Jorku jest to po prostu plaga) a lokalne media mają z tego powodu niezłe używanie;) Jako ciekawostkę - podaję link do artykułu o... synagodze przerobionej na hostel!. O mały włos w podobnym przybytku nie zamieszkała para, której pomogliśmy w zeszłym roku wynająć mieszkanie na 10-dniowy pobyt. Niestety- zaliczka przepadła....

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.