Letnie kina pod gołym niebem w Nowym Jork. Bryant Park. Foto: Marek Rygielski

Letnie kina pod gołym niebem

Wydawało się jeszcze niedawno, że kina pod gołym niebem odejdą w niepamięć. Ale nie! Wracają na fali mody retro, która dotyczy także niegdysiejszych uroków życia. Nawet w Nowym Jorku można sobie zrobić taką przyjemność.

Latem, jeśli tylko nie pada, warto się wybrać - nawet nie dla samego filmu, ale dla atmosfery, otoczenia, towarzystwa i oprawy. Przybywa bowiem takich kin i każde chce zachęcić widzów niezwykłym tłem dla pokazów.

W kinach pod gołym niebem najczęściej zobaczymy amerykańskie klasyki, filmy czarno-białe lub takie, w których Nowy Jork odgrywa jedną z głównych ról. Musicale, dramaty, horrory. Również - filmy dla dzieci.

Wstęp jest najczęściej bezpłatny. Niektóre serwują również bezpłatny popcorn, ale za napoje trzeba już płacić. Dobrze jest zabrać ze sobą koc, bo nie wszędzie starcza miejsc siedzących, a poza tym można przy okazji urządzić sobie piknik, wytrawni miłośnicy oglądania filmów na powietrzu przynoszą ze sobą całe koszyki samkowitości- dużo jest pomysłów na to, jak uprzyjemnić sobie czas.

Przyjść i zająć najlepsze miejsce można nawet kilka godzin wcześniej- tak robią na przykład chętni na filmy w Bryant Park, na tyłach Biblioteki Nowojorskiej. Pokazy zaczynają się po zachodzie słońca. Jeśli pada deszcz – projekcja może zostać odwołana.

W poniższym kalendarzu zebraliśmy wszystkie bezpłatne pokazy filmowe w sezonie letnim 2011. Podane godziny rozpoczęcia projekcji są orientacyjne – pokazy zaczynają się z reguły o 8, 8:30 wieczorem. Kalendarz można też podłączyć do swojego konta Google lub telefonu komórkowego z internetem (np. iPhone lub Android). Odpowiednie linki to: XML, ICAL i HTML

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.