Wyobraź sobie, że Roy Lichtenstein namalował mapę Nowego Jorku

To dla Ciebie, miłośniczko, miłośniku Nowego Jorku i pop-artu. Prawdziwa gratka!

Katie Kowalsky, kartografka na Uniwersytecie Wisconsin przed chwilą ujawniła swój najnowszy projekt z pogranicza sztuki i technologii. Za pomocą specjalnego oprogramowania stworzyła mapę Stanów Zjednoczonych w stylu legendy pop-artu Roya Lichtensteina.

Specjalnie dobrane kolory oraz liternictwo takie, jakie możesz znaleźć tylko w komiksach, naniesione na cyfrową mapę projektu OpenMap.

Genialny efekt! Zamiast nudnych ulic i skrzyżowań – wciągające dzielnice, ulice i miasta. Aż się chce powędrować palcem na mapie.

Przyjedziesz kiedyś do Nowego Jorku? To przygotuj się dobrze. Masz już zdjęcia z Nowego Jorku ode mnie, czasami nawet z opisem okolicy, gdzie któreś z nich zostało zrobione, masz piękne wideo z Nowego Jorku, niedługo będzie nawet przewodnik po Nowym Jorku więc teraz – przyszedł czas na Ciebie i na to, żeby zaplanować Twoje zwiedzanie Nowego Jorku.

Przeleć się więc ulicami Nowego Jorku, obejrzyj w żywych kolorach okolice, które chcesz zwiedzić i zapisz wszystko w notatniku. Możesz nawet zrobić screenshot mapy (lub ściągnąć dużą wersję mapy całego Manhattanu), wydrukować i wkleić go do swojego dziennika podróży do Nowego Jorku.

Aha – i jeszcze mały bonus – w Nowym Jorku zobaczysz na żywo prace Lichtensteina – są nawet w nowojorskim metrze.

[Screenshoty: Katie Kowalsky – Mapbox project.]

"Roy Lichtenstein" - mapa całego Manhattanu.

"Roy Lichtenstein" - mapa całego Manhattanu. Kliknij, żeby powiększyć

Roy Lichtenstein - mapa Nowego Jorku

Roy Lichtenstein - mapa Nowego Jorku

Roy Lichtenstein - mapa Nowego Jorku

Roy Lichtenstein - mapa Nowego Jorku

Roy Lichtenstein - mapa Nowego Jorku

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.