Dojazd z lotniska JFK do Nowego Jorku

Informacje z oficjalnej strony lotniska JFK w Nowym Jorku. W skrócie: metrem $7.75, bezpośrednim autobusem $16.

NYC Airporter

Kursuje co ok. 30 minut - dowiezie Cię bezpośrednio z terminala na Manhattan: do dworca autobusowego lub stacji Grand Central Station przy 42 ulicy lub do Penn Station przy 34 ulicy. Cena: $16 za osobę. Kup bilety przez internet na stronie www.nycairporter.com(strona jest przetłumaczona na język polski)

Ceny minivanów, taksówek i limuzyn znajdziesz tutaj.

AirTrain JFK

Mapa lotniska JFK i kolejki naziemnej AirTrain w Nowym Jorku

Mapa lotniska JFK i kolejki naziemnej AirTrain w Nowym Jorku

Większość przejazdów do i z lotniska JFK środkami komunikacji miejskiej wymaga skorzystania z kolejki AirTrain. Kolejką AirTrain musisz najpierw dojechać do jednej z dwóch stacji łączących ten system z komunikacją miejską - Jamaica Station lub Howard Beach Station.

Z Jamaica Station możesz przesiąść się do:
Pociągi podmiejskie: Long Island Rail Road
Metro (przystanek Sutphin Blvd./Archer Ave./JFK znajdujący się niedaleko Jamaica Airtrain Station): linia "E" (zachodni Queens, Midtown Manhattan, połączenia na Bronx), oraz linie "J" "Z" (środkowy Queens i północny Brooklyn)
Linie autobusowe: Q6, Q8, Q9, Q20, Q24, Q25, Q30, Q31, Q34, Q40, Q41, Q43, Q44, Q54, Q56, Q60 and Q65

Ze stacji Howard Beach przesiadka do:
Metro: linia "A" (południowy Queens, Brooklyn i dolny Manhattan)
Autobus Q11

Droga powrotna – dojazd z Manhattanu na lotnisko JFK

dojazd z lotniska metrem

Dojazd z lotniska metrem. Linią E (górna linia) jeśli jedziesz z Midtown, linią A jeśli z Dolnego Manhattanu lub Brooklynu.

Dojazd metrem ze środkowego Manhattanu do lotniska JFK
Weź linię metra "E" jadącą w kierunku Queensu. Opłata za przejazd wynosi $2.75 (gotówka lub MetroCard), z wyjątkiem kosztującej $3.00 jednorazowej karty na przejazd metrem (tzw.single-ride). Wysiądź na stacji Sutphin Blvd/Archer Av/JFK i podążaj za znakami by dojść do kolejki AirTrain. Aby przesiąć się do kolejki AirTrain, która zawiezie Cię na lotnisko potrzebna jest dodatkowa opłata w wysokości $5. Przejazd ze środkowego Manhattanu na lotnisko JFK trwa średnio 60-75 minut. Kolejki AirTrain kursują średnio co 15 minut i dowiozą cię do terminalu.

Dojazd metrem z dolnego Manhattanu i Brooklynu do lotniska JFK
Wsiądź w linię metra "A" jadącego do Far Rockaway (uważaj, żeby nie wsiąść w pociąg jadący do stacji Ozone Park / Lefferts Blvd!). Opłata za przejazd wynosi $2.75 (gotówka lub MetroCard), z wyjątkiem kosztującej $3.00 jednorazowej karty na przejazd metrem (tzw. single-ride). Aby przesiąć się do kolejki AirTrain, która zawiezie Cię na lotnisko potrzebna jest dodatkowa opłata w wysokości $5. Czas przejazdu metrem z dolnego Manhattanu na lotnisko JFK wynosi średnio 60-75 minut. Dojazd ze stacji Beach Station do terminali JFK trwa średnio 15 minut.

1 comment

  1. Adam 23 stycznia, 2016 at 17:36 Odpowiedz

    Witam
    Ponieważ wybieram się pierwszy raz wraz z rodziną do NY mam wielką prośbę o praktyczną wskazówkę jak najtajniej dojechać z lotniska JFK do North Bergen do hotelu Holiday Express?
    Z tego co się zorientowałem najlepiej na początku skorzystać nycairpoter i dojechać do Penn Station i tu pojawia się mój problem-jak dotrzeć przez Lincoln Tunel do naszego Holiday Inn Express North Bergen za normalne pieniądze?
    Dziękuję z góry i gratuluję bardzo ciekawej i pomocnej strony-dosłownie połykam wiedzę na temat NY.

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.