Go Airlink - dojazd minivanem z lotniska do Nowego Jorku

Dojazd z lotniska Newark

mikrobusem: między lotniskiem Newark a większością adresów (hotele, mieszkania) na Manhattanie kursują 11-osobowe minivany Go Airlink. Cena za przejazd wynosi $21.00 od osoby i jest o wiele niższa niż koszt taksówki a komfort dużo lepszy niż jazda pociągiem i metrem. Bilety najlepiej zamówić przez internet na stronie Airlink NYC (sprzedawane na miejscu są droższe) i w domu wydrukować potwierdzenie, które przyszło e-mailem. Po przylocie należy zejść na dół do Ground Transportation Desk i pokazać przedstawicielowi Go Airlink wydruk biletu.

pociągiem: po lotnisku jeździ napowietrzna kolejka AirTrain. Podróż między terminalami jest bezpłatna. Z kolejki można się przesiąść do pociągu jadącego na Manhattan. Linia NJ Transit zawiezie na dworzec kolejowy Penn Station (34 ulica i 8 aleja) a kolejka PATH - do stacji 33rd Street lub World Trade Center na Manhattanie. Przejazd do Penn Station trwa około 30 minut i kosztuje $12.50. Kolejką PATH do World Trade Center jedzie się 40 minut, bilet kosztuje $10. Dojazd do stacji 33rd Street jest o 20 minut dłuższy i kosztuje $12.50

autobusem: Newark Airport Express dojazd z lotniska Newark na jeden z kilku przystanków przy 42 ulicy. Bilet w jedną stronę kosztuje $15. Autobusy kursują co 15 minut (w nocy - co 30 minut).

taksówką: za przejazd taksówką z lotniska Newark na Manhattan płaci się według licznika. Cena za przejazd wynosi, w zależności od celu podróży, od 50 do 75 dolarów. Do tego należy doliczyć podatek, napiwek, opłatę za tunel i ew. $5 dopłaty za podróż w godzinie szczytu. Jeśli kierowca będzie musiał pomóc zapakować do bagażnika większy bagaż - należy liczyć się z dodatkową dopłatą. Do taksówki zmieszczą się 4 osoby.
Za przejazd taksówką z Manhattanu na lotnisko Newark opłata wynosi około 75 dolarów + napiwek + opłata za tunel (w dwie strony) + $15 dolarów podatku za wjazd nowojorskiej taksówki na lotnisko.

limuzyną: limuzynę można zarezerwować z Polski przez internet. Przy zamawianiu podaje się numer telefonu kontaktowego (może być zagraniczny) oraz dane lotu, którym przylatujemy. Na lotnisku kierowca sam skontaktuje się z nami. Najczęściej używane są samochody Lincoln Continental. Ceny: $100 za limuzynę 4-osobową, $140 za 6-osobowy SUV, $150 za stretch limo 8-osobową i $180 za stretch limo 10-osobową. (kliknij tutaj by sprawdzić ceny i zrobić rezerwację)

Na oficjalnej stronie lotniska Newark znajdziesz też dużo praktycznych informacji dotyczących poruszania się po lotnisku oraz sposobów dojazdu do innych części miasta.

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.