Guggenheim Museum

Ocena redakcji8.9
Guggenheim Museum
1071 Fifth Avenue, New York, NY 10128
www.guggenheim.org
Godziny otwarcia:Nie-Śr, Pt: 10-17:45; Czw: nieczynne; Sob: 10-19:45
Cena: $25 (dorośli), dzieci do lat 12 bezpłatnie)
Wstęp za darmo: New York Pass, CityPass
8.9
Reader Rating: (2 Rates)5

Budynek projektu Franka Lloyd Wright'a jest sam w sobie arcydziełem współczesnej architektury. Przyciąga turystów i fotografów z całego świata.

W pobliżu-Central Park, Metropolitan Museum of Art i 6 innych muzeów wchodzących w skład nowojorskiej "muzealnej mili" ciągnącej się od 82, do 104 Ulicy.

Muzeum ma swoich zbiorach dzieła najwybitniejszych artystów 19. i 20. wieku. Możesz tam poznać twórczość- między innymi- Braqua, Caldera, Chagalla, Giacomettiego, dostępny jest Kandinsky, Klee, Leger, Miro, Picasso i Van Gogh.

Muzeum organizuje także dużo wystaw czasowych- tematycznych lub poświęconych jednemu artyście. W każdy pierwszy piątek miesiąca odbywa się w nim wieczorna impreza; przed wejściem kłębi się wtedy tłum, a w środku trudno czasem zrobić krok. W pozostałe dni, w godzinach otwarcia czynna jest też kawiarenka, gdzie można dostać coś do zjedzenia oraz sklep z pamiątkami.

Co warto wiedzieć o muzeum Guggenheim:

  • Wiele nowojorskich muzeów jest zamkniete w poniedziałki, więc w poniedziałki Guggenheim jest wręcz oblegany. Jeśli nie masz innego wyjścia, postaraj się być przez 10 rano.
  • W soboty wieczorem za wstęp do muzeum można zapłacić tyle, ile się chce. Oznacza to kolejki i bardzo dużo ludzi. Jeśli chcesz mieć trochę spokoju zaplanuj wizyte tak, by skończyć zwiedzanie przed 17:45 w soboty.
  • Możesz wypożyczyć bezpłatny audioprzewodnik lub ściągnąć aplikację na telefon.
  • Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem codziennie o godz. 11 rano i 1 po południu
  • Jednym z najlepszych sposobów jest rozpoczęcie zwiedzania muzeum od góry (wjedź windą na ostatnie piętro). W ten sposób szybko uwolnisz się od tłumu w lobby muzeum.
  • Zapłać za wstęp ile chcesz w soboty po 17:45 (muzeum czynne do 19:45) ale przyjdź wcześniej, bo kolejki są wtedy długie
  • Muzeum można zwiedzić za darmo podczas corocznego Museum Mile Festival w czerwcu

Guggenheim Museum
1071 Fifth Avenue, New York, NY 10128
www.guggenheim.org

Godziny otwarcia:Nie-Śr, Pt: 10-17:45; Czw: nieczynne; Sob: 10-19:45

Cena: $25 (dorośli), dzieci do lat 12 bezpłatnie)

Wstęp za darmo: New York Pass, CityPass

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.