Metropolitan Museum of Art

Ocena redakcji9.4

Metropolitan Museum of Art
1000 5th Ave, New York, NY 10028
www.metmuseum.org
Godziny otwarcia: Nie-Czw: 10-17:30, Pt-Sob: 10-21:00
 
Cena: sugerowana: $25 (dorośli), dzieci do lat 12 za darmo
Wstęp za darmo: New York Pass, CityPass

9.4
Reader Rating: (3 Rates)9.7

Metropolitan Museum of Art  to największe w Nowym Jorku i jedno z największych na świecie muzeów sztuki. Zebrano w nim ponad 2 miliony dzieł z 5 tysięcy lat ludzkiej historii.

Znajdziesz tam dzieła sztuki z obu Ameryk, Europy, Chin, Afryki, Dalekiego Wschodu, a także z kultury islamu oraz świata starożytnego. Muzeum oraz poszczególne wystawy duże, na dokładniejsze zwiedzanie potrzeba kilku wizyt.

Szczególnie warto odwiedzić galerię malarstwa europejskiego, w tym dział malarstwa holenderskiego, z obrazami Rembrandta, Vermeera i Halsa.

W American Wing zebrano ogromne kolekcje sztuki amerykańskiej od wspaniale wyposażonych wnętrz z okresu wczesnokolonialnego aż do pokoju z Little House w Minneapolis Franka Lloyda Wrighta.

Imponujący jest również zbiór eksponatów zebranych na wystawie Starożytnego Egiptu a jej najwspanialszą częścią jest sala, w której umieszczono Temple of Dendur - świątynię wzniesioną w 15 r p.n.e. To w tym miejscu często odbywają się luksusowe przyjęcia, również dla głów państw.

Latem, od maja do października, otwarty jest Roof Garden, taras z którego rozciąga się panorama Central Parku i wysokich budynków Midtown. Każdego roku na tarasie organizowana jest wystawa dzieł innego artysty, na miejscu jest też bar z drinkami i przekąskami.

Wartym polecenia jest też odwiedzenie Metropolitan Museum of Art w piątek lub sobotę wieczorem. W te dni można zwiedzać do godziny 9 wieczorem, a na balkonie w holu głównym odbywają się koncerty muzyki klasycznej.

Co warto wiedzieć o muzeum Metropolitan Museum of Art:

  • Oficjalna cena biletów wstępu jest jedynie sugerowana. Oznacza to, że za wstęp możesz zapłacić tyle, ile chcesz. Nawet $1.
  • Możesz wybrać się na bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem. Do wyboru masz kilka opcji.
  • Od późnej wiosny aż do jesieni otwarty jest taras na dachu muzeum.
  • Audioprzewodniki po muzeum są płatne, ale możesz ściągnąć darmową aplikację na swój telefon.
  • Na terenie całego muzeum dostępna jest sieć WiFi

 

Metropolitan Museum of Art
1000 5th Ave, New York, NY 10028
www.metmuseum.org

Godziny otwarcia: Nie-Czw: 10-17:30, Pt-Sob: 10-21:00

Cena: sugerowana: $25 (dorośli), dzieci do lat 12 za darmo

Wstęp za darmo: New York Pass, CityPass

1 comment

  1. Diana 8 marca, 2017 at 09:22 Odpowiedz

    Fajny blog z wieloma informacjami 🙂 Mieszkam w NY od pol roku i sukcesywnie zwiedzam kazdy kat. Dzis padnie wlasnie na The Met 🙂 Szkoda tylko, ze ogrod na dachu nie jest otwarty 🙁 Pozdrawiam

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.