Aplikacja muzeum Historii Naturalnej

Nowy Jork: TOP 10 aplikacji na iPhone

Lista najlepszych, i niezbędnych podczas zwiedzania Nowego Jorku, aplikacji na iPhone. Mapy komunikacji miejskiej, zdjęcia, przewodniki i użyteczne dane.

NYC Way

cena: bezpłatny

pobierz z iTunes

Nowojorski Almanach: oparty na oficjalnych bazach danych miasta Nowy Jork zawiera mnóstwo informacji użytecznych dla turystów: bary, restauracje, mapy, kamery interentowe, publiczne toalety i wiele, wiele innych.

Ta kopalnia wiedzy o Nowym Jorku na początku trochę przeraża mnóstwem dostępnych opcji, jednak daje się przystosować tak, by dostęp do najbardziej potrzebnych informacji był jak najszybszy.

 

MenuPages

cena: bezpłatny

pobierz z iTunes

Bardzo rozbudowana i aktualna baza danych restauracji i miejsc do zjedzenia. Zdaniem turystów najlepsze w niej jest to, że można szybko znaleźć restaurację w odpowiedniej cenie oraz sprawdzić oferowane w niej menu.

 

KICKMaps

cena: $2.99

pobierz z iTunes

Aplikacja wręcz niezbędna dla każdego turysty w Nowym Jorku: doskonała mapa nowojorskiego metra. Bardzo wyraźna grafika oraz, co najważniejsze - aktualne informacje o remontach w metrze (bardzo pomocne przy podróżowaniu nocą i w weekendy), GPS, sposoby dojazdu i połączenie z Google Maps. Działa również bez połączenia z internetem.

 

Best Bathroom

cena: $1.99

pobierz z iTunes

Bardzo przydatna aplikacja ułatwiająca znalezienie publicznej toalety w Nowym Jorku. Zawiera również informacje o toaletach w hotelach – z dokładnymi opisami drogi do łazienki!

 

Tax Me!

cena: $0.99

pobierz z iTunes

Bardzo prosta i niezwykle pomocna przy planowaniu zakupów: oblicza, ile dany towar będzie kosztował po doliczeniu podatku (w sklepach w USA zwyczajowo podawane są ceny netto).

Wersja płatna ma wbudowaną bazę danych ze stawkami podatków we wszystkich stanach. Jest też wersja darmowa, w której należy ręcznie wpisać odpowiednią stawkę (w Nowym Jorku 8.875%).

 

Hop Stop

cena: bezpłatny

pobierz z iTunes

Aplikacja wyświetlająca sposób dojścia, lub dojazdu komunikacją miejską, pod określony adres w Nowym Jorku.

 

FourSquare

cena: bezpłatny

pobierz z iTunes

FourSquare to system umowliwiający "rejestrowanie się" w odwiedzanych miejscach w Nowym Jorku i na całym świecie. Za każde odwiedzone miejsce otrzymuje się punkty – to bardzo wciągająca zabawa.

Za pomocą FourSquare można również podłączyć się do list ciekawych miejsc przygotowanych przez innych, na przykład przygotowanych przez nas: Nowy Jork - najciekawsze miejsca i Co trzeba zobaczyć w Central Parku.

 

Central Park

cena: $1.99

pobierz z iTunes

Zwiedzaj Central Park mając pod ręką oficjalny przewodnik przygotowany przez Central Park Conservancy- najlepsze źródło informacji o tym magicznym miejscu. Znajdziesz tu dokładne mapy, opisy atrakcji oraz mnóstwo ciekawostek i zdjęć.

 

AMNH Explorer

cena: bezpłatny

pobierz z iTunes

Rewelacyjny przewodnik po Muzeum Historii Naturalnej: mapy, sposoby dojścia do wystaw i najciekawszych eskponatów oraz opisy samodzielnych wycieczek.

 

Culture NOW! Downtown Manhattan

cena: bezpłatny

pobierz z iTunes

Interaktywny przewodnik po najciekawszych zakątkach kulturalnych Dolnego Manhattanu. Zdjęcia i opisy. Dostępna jest też aplikacja płatna, z bazą danych zawierającą opisy miejsc w całych Stanach Zjednoczonych.

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.