Przewodnik po Nowym Jorku - ceny taksówek. Foto CC flickr Vincent_AF

Taksówki

W Nowym Jorku taksówki łapie się wyciągając rękę na ulicy. Postoje taksówek są bardzo rzadkie (przed większymi hotelami, dworcem autobusowym oraz kolejowymi Grand Central i Penn Station).

Cena $2.50 za rozpoczęcie jazdy + $0.50 podatek +$0.30 obowiązkowa dopłata. Opłaty: $0.50 za 1/5 mili (ok. 4 przecznic) lub 60 sekund stania w korku.

Dopłaty: $0.50 w nocy (8 wieczór – 6 rano), $1.00 w godzinach szczytu (pon-pt od od 4 po południu do 8 wieczorem). Jeśli wyjeżdżamy z Manhattanu płatnym mostem lub tunelem cena za przejazd zostanie doliczona do rachunku.

Napiwek za przejazd taksówką wynosi 15-30% rachunku.

Wszystkie taksówki wyposażone są w cyfrowe ekrany z licznikami. Za przejazd można płacić kartą kredytową lub gotówką. Przed rozpoczęciem kursu kierowca ma obowiązek poinformować o tym, że może przyjąć jedynie gotówkę (np. w przypadku awarii czytnika kart kredytowych) oraz ma prawo odmówić przyjęcia banknotu większego niż $20.

Przejazd między lotniskiem JFK a Manhattanem (w dowolną stronę) jest ryczałtowy: $52 + $0.50 podatek + $0.30 dopłata + napiwek + ew. opłata za przejazd płatnym mostem lub tunelem.

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.