Najlepszy deal w mieście

Co zrobić, jeśli na zwiedzanie Nowego Jorku masz tylko kilka dni a chcesz zobaczyć jak najwiecej? Odpowiedź jest prosta: nieograniczony bilet na piętrowe autobusy City Sights NY.

Za niewiarygodnie niską cenę przez 2 dni będziesz mógł do oporu jeździć po mieście piętrowym autobusem z odkrytym dachem, zabrać się na 1.5 godzinną wycieczkę statkiem po rzece Hudson i pojechać na 2.5 godzinny nocny tour po Manhattanie. Jakby jeszcze tego było mało - firma dokłada 2 godzinne zwiedzanie Brooklynu oraz bezpłatny bilet do Muzeum miasta Nowy Jork przy Piątej Alei.

Problem z Nowym Jorkiem polega na tym, że jest trochę za duży, by dokładnie go zwiedzić nawet w tydzień. Jeśli w dodatku chcesz mieć trochę czasu na zakupy albo wyjazd na plażę - siłą rzeczy trzeba z czegoś zrezygnować lub znaleźć sposób, by w krótkim czasie zobaczyć jak najwięcej.

Bardzo rozsądnym, i niezwykle tanim, rozwiązaniem tego problemu jest All Around Town Tour oferowany przez firmę City Sights. Kupowany przez internet bilet 2-dniowy kosztuje jedynie $54/dorośli, $44/dzieci.

Wyobraź sobie - 2 dni nieograniczonego jeżdżenia piętrowymi autobusami wycieczkowymi po Nowym Jorku. Miasto podzielono na dwie trasy: Downtown Loop - od Times Square, poprzez Chelsea, Soho, Chinatown aż do Statui Wolności oraz Uptown Treasures którą dojedziesz aż na Harlem. Autobusy kursują co kilkanaście minut.

Wydaje się, że dwa dni to dużo, ale z własnego doświadczenia wiem, że warto dobrze zaplanować sobie kolejność zwiedzania miasta autobusami City Sights. Tak, by niczego nie stracić (np. 2.5 godzinnej wycieczki po Brooklynie).

Najlepiej zrobić to tak, by mieć ok. 3 godzin na pętlę po górnej części miasta: nie dość, że za jednym zamachem zobaczysz Lincoln Center, słynną Dakotę i aleję Central Park West - to jeszcze możesz wysiąść, choć na chwilę, przy największej na świecie, katedrze Św. Jana Bożego, rzucić okiem (to już z pokładu autobusu) na Harlem.

Dobrze jest wysiąść przy Piątej Alei i przejść się słynną Museum Mile. Tym bardziej, że masz darmowy wstęp do Muzeum Miasta Nowy Jork przy 103. ulicy.

Oprócz tego otrzymujesz za darmo bilet na 75-minutowy rejs statkiem Circle Line po rzece Hudson. Statki wyruszają o 11 rano, 1 i 3 ale pamiętaj, by na miejscu pojawić się wcześniej - chętnych na tę atrakcję jest bowiem bardzo dużo.

Podróż zaczynasz od przystani przy 42. ulicy, po drodze mijasz wspaniałe widoki na Midtown i Dolny Manhattan, by dopłynąć pod samą Statuę Wolności. Powrót - w to samo miejsce, czyli 10 minut spaceru od Times Square.

Szczególnie wartą polecenia jest nocna wycieczka po mieście. Pierwsze autobusy wyruszają o 6:30pm, ostatnie - o 9 wieczór. Po drodze mijasz kafejki na Soho, przejeżdżasz przez Broadway i Chinatown by na Brooklyn przedstać się mostem Manhattan Bridge.

Nocne zwiedzanie Brooklynu trwa dosyć krótko, ale najważniejszy jest przystanek pod Brooklyn Bridge - jednym z najlepszych miejsc do fotografowania panoramy Dolnego Manhattanu.

2-dniowy bilet All Around Town Tour kosztuje 54 dolary. Bilet dla dziecka w wieku od 5 do 11 lat kosztuje 10 dolarów mniej. Kliknij tutaj, żeby zobaczyć mapy wszystkich tras oraz film wideo z podróży.

Nieograniczone bilety na autobusy piętrowe oraz rejs statkiem Circle Line zajęły pierwsze miejsca na liście najlepszych wycieczek, ułożonej przez NYC & Company - oficjalny serwis turystyczny miasta Nowy Jork

JAK KUPIĆ BILET

Kliknij tutaj, żeby przez internet kupić voucher. Następnie należy wymienić go na bilet w siedzibie firmy przy Times Square (najczęściej w muzeum Madame Tussauds). Od chwili odebrania biletu liczy się czas (48 lub 72 godziny) na jego wykorzystanie.

I jeszcze jedno: za 32 dolary więcej możesz wydłużyć ważność biletu do 72 godzin oraz zdobyć bezpłatną wejściówkę na statek dowożący turystów na Statuę Wolności i, do wyboru, wstęp na taras widokowy Empire State Building lub Top of the Rock. Bilet nazywa się Super New York Tour, szczegóły sątutaj

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.